Home Per Equips anys anteriors Per Equips 2013 Cròniques Generals Cto. por equipos de Catalunya: 9ª ronda

Cto. por equipos de Catalunya: 9ª ronda

Hola¡ Els resultats dels equips del Sant Martí a la novena ronda del Per Equips han estat:

1ª Divisió GRUP II Sant Martí 5.5 4.5 Sant Boi
Preferent GRUP IV Sant Martí B 6 4 Congrés B
PRIMERA TERRITORIAL GRUP VI Montcada B 4.5 3.5 Sant Martí C
SEGONA TERRITORIAL GRUP VIII Ullastrell 3.5 2.5 Sant Martí D
SEGONA TERRITORIAL GRUP III Congrés C 3.5 2.5 Sant Martí E
SEGONA TERRITORIAL GRUP II Sant Joan Despí B 2 4 Sant Martí F
TERCERA TERRITORIAL GRUP II Sant Martí G 4 0 Tres Peons I
TERCERA TERRITORIAL GRUP VIII Sant Martí H 3.5 0.5 Ateneu Colón H

Avui hem salvat el primer equip del descens a 2a Divisió, guanyant per la mínima el Sant Boi. Aquest any hem fet patir l’afició en excés. En general els jugadors del primer equip no hem tingut un bon any, uns més que d’altres. Baixa de categoria el Gerunda, que amb més de 100 jugadors pujarà l’any següent si no li marxa gent. El B amb la victòria d’avui, ha quedat segon amb 7,5 punts, però no puja. El C ha perdut amb el Montcada B, qui ha quedat campió del grup després de guanyar-nos amb la puntuació perfecte. El nostre equip ha quedat en segon lloc amb 6 punts. El D ha perdut a Ullastrell, però ja havia quedat campió del grup la setmana passada amb 8 punts. El E també ha perdut i ha quedat cinquè a la taula amb 5 punts. El F ha tornat a guanyar i queda Campió de grup amb 8,5 punts, passant l’any proper a tenir 8 jugadors, igual que el D. L’equip G tenia alguna petita possibilitat d’ascens, donat que anava en quart lloc, i jugava contra el segon. Però a més de guanyar 4-0, com ha passat, depenia del resultat del que anava en tercer lloc que ens treia dos punts. El cas és que hem quedat empatats a 25 punts i a falta d’un resultat a la taula que pot afectar la classificació (però el nostre equip va treure millors resultats amb el dos clubs implicats), per desempat estem en segon lloc pujant a 2a Territorial. Una alegria inesperada, passant l’any proper l’equip G de 4 a 6 jugadors. L’equip H ha guanyat 3,5-0,5 alguns joves jugadors de l’ At. Colón. En el balanç general cal dir que només un jugador no s’ha presentat a jugar en una de les rondes entre totes les partides dels vuit equips, mentre que hem guanyat diversos punts per incompareixença. És a dir, que hem perdut un punt per incompareixença en 486 partides.  Bé, alguna menys per que hi ha hagut dos equips que han descansat una ronda, però segueix essent un percentatge molt bo. Això ha fet que diversos equips puntuessin bastant i de fet n’hem pujat tres de categoria. Els millors percentatges han estat Eduard Pariente i Josep Miguel Esteban amb 6,5 punts de 7 partides, Elena Casset i Javier Ríos 8 de 9, Joaquim Pujal 7,5 de 8 i David A. Martínez 7 de 8. Al dinar de comiat hem fet un fort aplaudiment el Joan Fontanillas i l’Ariadna Moreno que probablement ens deixen l’any proper, després d’estar vuit anys cada un a l’entitat, per fundar el club on viuen actualment, l’Hostalric de Girona. Que tinguin sort.

 
Redes Socials
Publicitat
Bàner
Clickar per més informació